Відкрита лекція на кафедрі фінансів, обліку і оподаткування

16 листопада 2021 року на кафедрі фінансів, обліку і оподаткування Таврійського державного агротехнологічного університету  відбулася відкрита лекція доктора економічних наук, доцента Яцух Олени Олексіївни на тему: «Система оподаткування підприємств» з дисципліни «Фінанси підприємств». Здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти зі спеціальностей 072 «Фінанси, банківська справа та страхування», 073 «Менеджмент», 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», 051 «Економіка» дізналися про діючи системи оподаткування підприємства, зокрема загальну та спрощену. Під час викладання матеріалу лектором було професійно узагальнено теоретичне й нормативно-правове забезпечення  діючого механізму оподаткування  різних суб’єктів господарювання.

Особливу увагу було приділено оптимізації податкового навантаження підприємств на засадах застосування різних систем оподаткування в залежності від видів економічної діяльності підприємства, організаційно-правової форми ведення бізнесу, обсягу доходів та кількості найманих працівників. Лекторка окремо присвятила увагу використанню спрощеної системи оподаткування виробниками сільськогосподарської продукції, із визначенням особливостей й переваг її застосування. Яцух Олена Олексіївна ознайомила здобувачів з авторською методикою визначення фактичного податкового навантаження на сільськогосподарські підприємства та особливостями її використання на прикладі реально діючих підприємств. Під час лекційного заняття лекторка звернула увагу здобувачів на правила використання електронного кабінету платників податків, а також на можливості використання сформованої інформації для своєчасного комплексного аналізу податкових зобов’язань платників податків, розміру податкового навантаження.

На лекції також були присутніми провідні фахівці з питань оподаткування: в.о. зав. кафедрою к.е.н. доц. Демченко І. В., к.е.н. доц. Косторной С.В., фінансовий директор ПП «Аскон» к.е.н. доц.  Цап В. Д., ст. викладач Дмитров М.І., які у подальшому прийняли на засіданні кафедри участь в активному обговоренні методики проведення лекції та викладання актуального наукового-практичного матеріалу.

Сергій Косторной
доцент кафедри фінансів, обліку і оподаткування