м. Мелітополь, п-т Б. Хмельницького, 18. Кабінет 2.205 Тел.: +380 (619) 423201 e-mail: feb@tsatu.edu.ua

Новини та анонси подій факультету

СТУДЕНТИ ФАКУЛЬТЕТУ ЕКОНОМІКИ ТА БІЗНЕСУ КИНУЛИ СОБІ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИЙ ВИКЛИК

Логічне мислення – важлива складова не тільки навчання, а й повсякденного життя. Розвивати і тренувати логіку потрібно, щоб мислити несуперечливо і послідовно. Студентська рада факультету економіки та бізнесу  організувала та провела одразу два півфінали інтелектуальної гри «Де логіка?».

З метою перевірки  наявності таких здібностей у наших студентів команди  були сформовані за принципом збірних від кожної спеціальності. Для того, щоб визначитися з учасниками першого та другого півфіналів, було проведено жеребкування. Також у логічних змаганнях участь взяли дві спеціально запрошені команди – команда механіко-технологічного факультету та збірна факультетів економіки та бізнесу й агротехнологій та екології.

У середу, 7 квітня у битві мислителів, «обличчям до обличчя», зійшлись команди спеціальностей: «Економіка», «Туризм», «Менеджмент» та «Облік і оподаткування». Команди мали цікаві найменування: економісти обрали назву «Команда», доволі логічно щодо нашої гри; туристи своїми діями та назвою реально довели, що вони «Торнадо», бо готові змітати все на своєму шляху до перемоги; обравши назву «Мозги», менеджери позиціонували себе як інтелектуальні гравці. Команда дівчат спеціальності «Облік і оподаткування» дуже солодко підійшли до обрання назви, вирішивши представляти себе як «Горький мармелад».

На другий день битви інтелектуалів, що відбувся 8 квітня, виявляли розумніших такі команди: «ОПГ Дикі голуби» спеціальності «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», «Вища ліга» спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування», а от у спеціальності «Маркетинг» — «Нет парня», тому хлопці, ви вже знаєте де шукати гарних, а головне, розумних дівчат. Характерна для гри назва «Мы думаем» від спеціальності «Публічне управління та адміністрування», яка іноді допомагала їм виправляти ситуацію: «- Команда, Ваш ответ?! , – Мы еще думаем». І, звісно ж, наші запрошені гості – команди «228-а бригада МТФ» та збірна ФЕБ+АТЕ «709 А», які були дуже серйозно налаштовані на вихід у фінал.

Варто зазначити структуру гри, тобто раунди, в яких попарно змагалися команди.

Раунд 1 — «Розминка». Саме так розпочиналися обидва півфінали, де потрібно були згадати трохи математики. На слайдах презентації пропонувалися різноманітні картинки, які слід було поєднати у певне поняття, чи навпаки – відгадати складову вже готового результату. Усі команди відповідали по черзі. Першій надавалася хвилина на роздуми, друга команда-суперник розмірковувала над своєю версією відповіді. Якщо  опонент не висував свою версію чи відповідь була неправильною, то звичайно слово надавалося другій команді. Таке правило застосовувалось і для наступних раундів.

Раунд 2 — «Знайди спільне»  – зміг продемонструвати здібність студентів помічати деталі і «складати» їх в логічний ланцюжок, діючи при цьому швидко і безпомилково. Мета завдання полягала в тому, що потрібно було подивитися на три рисунки, які поєднані чимось спільним, поміркувати з командою та озвучити свою відповідь.

У раунді 3 — «Прибери зайве – учасники жваво знаходили відповіді не лише на свої слайди-загадки, а й на завдання конкурентів. Тут вже відчувається, що завдання починають ускладнюватися, тому потрібно бути вже більш уважними. Візуально – 4 рисунки, логічно – 3 поєднані чимось спільним, у  результаті – 1 малюнок зайвий, але чому? Таке питання назрівало щохвилини, бо потрібно пояснити: Що спільне та об’єднує? Який малюнок зайвий і чому? Але це не зупиняло команди на шляху до перемоги.

Після третього раунду потрібно було вже підбивати підсумки, проте сильно відчувалося хвилювання команд, які вже подумки грали у фінальному раунді.

Оголошено фіналістів з кожної пари команд, і почалася справжня битва інтелектуалів.

До фінальних раундів увійшли «Добий мудреця», в якому завданням було завершити вислів відомої особи, де журі помітили начитаність студентів, та «Ребуси», де слід було розгадати відомі фразеологізми за допомогою малюнків-підказок. Останній раунд проходив у форматі пінг-понгу – по черзі відповідь від кожної команди. Було висунуто і пояснено неймовірні версії! Фінал пройшов у просто шаленому темпі та невдовзі були оголошені переможці півфіналів. Ними стали команди «Торнадо», «228-а бригада МТФ» та «709 А».

                                                                           Влада Шмалій,

заступник голови інформаційного сектору

студентської ради ФЕБ,

Олена Васильченко,

заступник декана ФЕБ з ОВР

Залишити повідомлення для декана




×