ПРЕЗЕНТАЦІЯ ОСВІТНЬОЇ ПРОГРАМИ БАКАЛАВРАМ СПЕЦІАЛЬНОСТІ «ТУРИЗМ»

24 листопада 2021 року на кафедрі бізнес-консалтингу та міжнародного туризму для студентів 1 курсу спеціальності 242 «Туризм» відбулась презентація освітньо-професійної  програми (ОПП) підготовки здобувачів вищої освіти за рівнем «Бакалавр».

Презентацію програми провела професор кафедри бізнес-консалтингу та міжнародного туризму д.е.н., доцент Діана ГРИБОВА, яка зазначила, що метою освітньої програми є підготовка висококваліфікованих фахівців із сформованими загальними та фаховими компетентностями для успішного здійснення професійної діяльності у сфері рекреації та туризму. Наголошено, що особливий акцент в програмі зроблено на загальній освіті в сфері туристичної галузі, зорієнтованій на формуванні та розвитку професійних компетентностей, наявність яких забезпечує майбутнім фахівцям ефективну діяльність у сфері рекреації та туризму.

Присутнім було представлено структурно-логічну схему взаємозв’язку обов’язкових освітніх компонент, що забезпечують формування загальних та спеціальних (фахових) компетентностей випускника відповідно до Стандарту вищої освіти за спеціальністю 242 «Туризм» галузі знань 24 «Сфера обслуговування», та надано їх анотований зміст, а також обґрунтовано відповідність освітніх компонентів програмним результатам навчання та фаховим компетенціям майбутніх бакалаврів з туризму.

Діана Вікторівна  пояснила процедуру формування індивідуальної освітньої траєкторії студентів  через вибір ними частини дисциплін за власним вибором відповідно до власних уподобань, а також наголосила на партнерських взаємовідносинах між викладачами та студентами в освітньому процесі на засадах студоцентрованого навчання.

Присутнім повідомлено, що особливістю програми є зоріентованість на розуміння механізмів державної політики в туристичній сфері, їх впливу на діяльність суб’єктів туристичного бізнесу, і на забезпечення підвищення рівня професійних компетентностей та особистісних навичок ефективної соціальної комунікації.

Акцентовано увагу на відповідальність за реалізацію освітньої програми усіх учасників освітнього процесу.

На завершенні презентації Діана Вікторівна відповіла на питання бакалаврів та висловила сподівання на активну участь здобувачів вищої освіти щодо вдосконалення ОПП та її практичної реалізації у процесі навчання.

Діана Грибова,

професор кафедри БКМТ