В ніч з 31жовтня на 1 листопада в США і Канаді відзначається Хеллоуiн – стародавнє кельтське свято, що іменується також передоднем Дня всіх святих. Останнім часом свято стало популярним також в Європі і Росії.
Коріння свята сягає часів дохристиянської доби. Племена кельтів, які проживали на території Англії, Ірландії та Північної Франції, ділили рік на дві частини – зиму і літо. 31 жовтня вважалося у них останнім літнім днем, що минає. Цей день також означав закінчення збору врожаю і перехід на новий – зимовий сезон. З цього дня, за традицією кельтів, починалася зима.
Святкування Нового року відбувалося в ніч на перше листопада. У цю ніч, за стародавнім повір’ям кельтів, світи живих і мертвих відкривали свої двері, і мешканці потойбічного світу пробиралися на землю. Кельти називали цю ніч Самайн або Самхейн. Для того щоб не стати жертвами духів і привидів, кельти гасили в своїх будинках вогонь, надягали на себе звірині шкури, щоб відлякувати непроханих прибульців. На вулиці біля будинків залишалися частування для духів, а сам народ збирався біля вогнищ, що розводились жерцями друїдами, і приносив у жертву тварин.
Таке свято факультет ЕтаБ не міг пропустити. Тому 31 жовтня на великій перерві у холі другого корпусу разом із студентською радою факультету енергетики вирішив провести для всіх студентів різних факультетів веселі конкурси: “Вирви око”, “Гарбузовий вибух”, “Страшний гарбуз”, “Хвіст риса”, “Лист маніяка”, “Танці нечисті”, “Питання”, “Привид”, “Мумія”. Свято зібрало чимало студентів, які активно приймали участь у запропонованих їм конкурсах. На заході панувала дружня атмосфера. Ніхто не пожалкував про проведений на ньому час!