Суп – перша страва і важлива частина щоденного раціону харчування. Щоб ще раз підкреслити важливість цієї страви для здоров’я людини, і створено свято – Міжнародний день супу, який відзначається 5 квітня.
Слово «суп» походить від французького «soupe», а воно – від латинського «suppa», що в перекладі – хліб, розмочений у відварі або бульйоні.
Однак, суп як блюдо в сьогоднішньому розумінні, яке стало щоденною їжею, склалося п’ять століть назад з появою міцного посуду, здатного витримати процес приготування. При цьому, в холодних країнах і регіонах, суп виник набагато раніше. Наприклад, в Стародавньому Китаї його варили за 100 років до нашої ери. На Русі рідкі страви спочатку називали «юшка». Слово «суп» з’явилося тільки за часів Петра I. Відваром в стародавні століття називали м’ясні, рибні та овочеві бульйони.
У національній кухні будь-якої країни існують рецепти цієї страви. Суп готують як влітку, так і в зимовий період. Супи допомагають насититися і відновити сили, підвищити тонус. А лікарі впевнені в корисності супів навіть під час хвороби, прописуючи хворому легкі бульйони і овочеві супи для відновлення сил.
У світі налічується приблизно 150 типів супів, які поділяються на більш ніж тисячу видів, при цьому кожен вид має варіанти. У складі супів зустрічаються найрізноманітніші компоненти: м’ясо птахів або тварин, овочі, гриби, риба, злаки, боби, молочні продукти, борошняні вироби, зелень, фрукти, ягоди, спеції. Залежно від інгредієнтів страви та особистих уподобань, супи подають на сніданок, обід або вечерю. Наприклад, молочний суп підходить і для ранкового прийому їжі, а овочевий і м’ясний частіше подають днем або ввечері.
У світі існують тисячі рецептів супу. А серед незвичайних є японський суп з локшини і шоколаду, карибський – з ігуани, польський пивний суп і африканський – з кави, бананів і бруду з підніжжя Кіліманджаро.
Відзначаючи Міжнародний день супу, віддайте перевагу не звичному рецепту супу, а вишуканому і нетрадиційному. Смачного!