3 травня відзначається День Сонця (Sun Day), іноді званий Всесвітнім днем Сонця або Міжнародним днем Сонця.
Починаючи з 1994 року в різних країнахСонце – найближча до Землі зірка, всі інші перебувають від нас незмірно далі. Наприклад, найближча до нас зірка Проксима з системи aльфа Центавра знаходиться на відстані 4,22 світлових років від Сонця. Для Землі Сонце – потужне джерело космічної енергії. Воно дає світло і тепло, необхідні для рослинного і тваринного світу, і формує найважливіші властивості атмосфери Землі.
В цілому, Сонце визначає екологію планети. Без нього не було б і повітря, необхідного для життя, – повітря перетворилося б на рідкий азотний океан навколо завмерлих вод і обледенілій суші. Для нас, землян, найважливіша особливість Сонця в тому, що біля нього виникла наша планета, і на ній з’явилося життя. Сонце – наша зірка.
Сонце, вітер, морські хвилі і біомаса є енергетичною сировиною, яка постійно оточує нас і яку легко використовувати. ЇЇ не треба добувати з землі. Вона не призводить до утворення радіоактивних відходів, а токсичних зовсім не виробляє. Це відновлювальна енергія. Щоб привернути увагу до можливостей використання поновлюваних джерел енергії і нагадати, що Сонце життєво важливо для життя на Землі, Європейське відділення Міжнародного товариства сонячної енергії (МОСЕ) (ISES-Europe) організовує на добровільних засадах щорічне проведення 3 травня Дня Сонця. Ентузіасти і професіонали, громадські організації та фірми по всій Європі організовують заходи різного роду, пов’язані з демонстрацією можливостей сонячної енергії.
Хай завжди буде Сонце!!!