23 березня 2021 року в рамках Всесвітнього тижня грошей 2021, здобувачами 3 курсу та викладачами кафедри «Фінанси, банківська справа та страхування» було проведено захід на тему: «Фінансова інклюзія – необхідна передумова розвитку фінансового ринку в Україні», у якому здобувачі брали активну участь в обговоренні питань щодо заощаджень грошей, їх планування та раціональності використання.
Основним завданням фінансової інклюзії є просування повноцінних та сучасних послуг для використання серед населення для підвищення його добробуту та розвитку економіки.
Обговорювалася фінансова інклюзія не лише в Україні, а й у країнами Європи, Азії та Америки.
Катерина ЧУКІНА виступила з темою «Фінансова грамотність. Поради, які не втрачають актуальність» розповідала, як правильно планувати кошти, як їх заощаджувати, і визначила, що «Гроші – це інструмент, який функціонує головним елементом виплат та заощаджень». Також були донесені поради як економити та накопичувати кошти.
Рената ГРИШКО досліджувала тему «Фінансова інклюзія» та визначала, як інклюзія впливає на рівень життя населення. Під час доповіді було з’ясовано, що є 4 рівні фінансово грамотної людини, де 0-ий рівень означає незнання сутності фінансової грамотності, а 3-ій рівень – те, що людина здатна оцінювати ситуацію, планувати та заощаджувати кошти.
Ірина МАЗУРОВА з темою «Вплив COVID-19 на заощадження українців» визначила як змінилися заощадження в період пандемії; як люди оцінюють, спрямовують та витрачають кошти.
Богданом ДИШЛОВЕНКО було донесено інформацію про «Валютно-кредитну та фінансову систему Швеції». Визначено Швецію, як головну розвинуту країну в галузі фінансової та банківської справи. Населення Швеції в дуже активно користується безготівковими коштами.
Валерією ЩЕБЛИКІНОЮ була досліджена «Фінансова сфера Німеччини». У доповіді було розкрито елементи розвитку країни, її потужну банківську систему, низькі відсотки по кредитах, структуру податкової системи Німеччини та контроль за цими інституціями.
Анастасія МАНІЛО виступила з темою: «Фінансова культура країн Східної Азії». Було визначено елементи, які є складовою фінансів в країнах Азії, їх вплив на ВВП, імпорт та експорт і те, який спосіб було застосовано для реалізації планів розвитку.
Олександр ПЕРЕСИПКІН доповідав інформацію про фінансові послуги в Україні, їх потенціал розвитку. Було презентовано основні напрями послуг та їх аналіз. Зазначено, що основним елементом серед усіх послуг є банківські послуги.
Влад ВИХРИЦЬКИЙ підготував інформацію на тему «Фінансова інклюзія для всіх». У доповіді було узагальнено елементи інклюзії, яка впливає на всебічний розвиток населення з боку грошових відносин. Було зосереджено увагу на розвиток банківської системи України.
Ксенія ДЯЧУК доповідала на тему «Фінансова грамотність населення США», Захар ТАТАРІКОВ – «Фінансова система Франції».
Такі заходи значно розширюють кругозор, підвищують зацікавленість студентів, сприяють виникненню конструктивних дискусій за актуальними проблемами.