22 січня займає важливе місце у календарі українських свят. Саме в цей день у 1918 році Універсалом Центральної Ради було проголошено незалежність Української Народної Республіки. А роком пізніше, 22 січня 1919 року, на Софійській площі міста Київа, проголошено Акт Злуки – об’єднання УНР та ЗУНР в єдину соборну Українську державу.
Текст Акта Злуки звучав так: «Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України – Західноукраїнська Народна Республіка (Галичина, Буковина і Угорська Україна) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка».
Офіційно День Соборності України було встановлено у 1999 році, адже мало важливе історичне та політичне значення у формуванні єдиної української держави.
Яскравим проявом єдності, прагнення українського народу до свободи, став «живий ланцюг», організований патріотичними силами 21 січня 1990 року з нагоди 71-ї річниці проголошення Акта Злуки. Мільйони тоді ще радянських українців узялись за руки від Києва до Львова, відзначаючи День Соборності. Відтоді ще неодноразово створювались «живі ланцюги», а День соборності стали відзначати на державному рівні.
Цього року пандемія короновірусу не дала змоги побудувати Ланцюг єднання наживо. Однак у цей день велика кількість українців стали у перший в історії віртуальний ланцюг єдності між Києвом та Сімферополем та показали, що ніхто і ніколи не зможе розділити єдиний український народ.
Студенти факультету економіки та бізнесу також долучилися до акції й знайшли своє місце у Ланцюзі.
Авторизувавшись, можна було побачити свою аватарку, яка з’явилась наступною серед тисяч аватарок інших учасників, що метр за метром вишикувались аж на 1058 кілометрів маршруту.
Ми доведи у День Соборності всьому світові, що Україна єдина! А ми – молодь – патріоти своєї країни!
Анастасія Нестерчук,
голова інформаційного сектору ФЕБ
Наталя Мартинова,
голова студентської ради ФЕБ