День економіста – свято подяки всім людям, які забезпечують надійне функціонування шкіл, університетів, міст і навіть цілих країн. Саме під їх чуйним керівництвом ми живемо в тому організованому і стабільному світі, який ми бачимо навколо себе. Вони мудрі керівники та бухгалтери, які незримою ниткою керують складними, але такими простими для погляду звичайної людини, процесами.
Історія свята йде з часів Першої світової, часів людських надій та страждань, ревіння моторів та парових двигунів. Саме тоді, на знак подяки, до економістів і бухгалтерів, які мобілізували економічні ресурси на боротьбу з ворогом, було і засноване свято-подяка – «День економіста». Вони воювали на незримому фронті, фронті вищої ліги, адже саме від їх роботи залежали армії, військові операції і та наступи. Саме тому під час війни на фронт не закликали хороших бухгалтерів, економістів, логістів та менеджерів – вони були воїнами без повістки, виконуючи свою складну роботу заради своєї країни і народу.
Після закінчення Першої світової війни, в мирний час «армія економіки» не покинула своїх позицій, а продовжувала боротися за свою країну, за свій народ, за кожного з нас. Індустріалізація – ось новий фронт «армії цифр». Економісти днями і ночами працювали не покладаючи рук, оптимізуючи і плануючи, розвиток підприємств, регіонів і всієї країни. Саме вони підготували тил до найголовнішого бою двадцятого століття – Другої світової війни, де вони, як і раніше, билися на незримому фронті цифр і паперів, допомагаючи нашій країні перемогти фашизм. Але навіть після закінчення Другої світової, вони не покинули своїх позицій, борючись на фронтах післявоєнної відбудови та відлиги, а потім і на економічному фронті незалежної України.
Однак, демобілізація не торкнулася їх і до цього дня …
Тим, хто завжди на фронті, від тих, хто цінує вашу роботу!
Вітаємо всіх економістів нашого університету і бажаємо їм все більше нових перемог, сил і терпіння!
Мальчев Богдан,
інформаційний сектор студентської ради ФЕБ