м. Мелітополь, п-т Б. Хмельницького, 18. Кабінет 2.205 Тел.: +380 (619) 423201 e-mail: feb@tsatu.edu.ua

Новини та анонси подій факультету

31 жовтня Всесвітній день заощаджень

Від 1924 року 31 жовтня оголошено Всесвітнім днем заощаджень. З того часу по всьому світу проходять безліч просвітницьких заходів, до яких долучаються Міжнародні організації, уряди країн, фінансові установи і всі зацікавлені. Головною метою цього дня є стимулювання та збереження ідеї зберігання коштів.

В Україні проведення Всесвітнього дня заощаджень несе місію з підвищення рівня фінансової грамотності населення, роз’яснення значення заощаджень дітям та населенню.

В серпні 2021 року за даними досліджень проекта USAID рівень обізнаності у фінансових продуктах українців наближається до середнього показника для країн Організації економічного співробітництва і розвитку. Так, Україна піднялась з останнього місця в глобальному рейтингу фінансової грамотності населення.

Критеріями визначення рівня фінансової обізнаності є вік, рівень доходів, освіта, місце проживання, користування сучасними технологіями тощо. У той же час, українці демонструють великий інтерес до фінансової грамотності та її підтримку. Вони прагнуть, щоб діти вчилися розпоряджатися коштами. Наприклад, 70% хотіли б, щоб дітей навчали в школі, як розпоряджатися своїми фінансами.

До вікової категорії 18-24 роки відносяться молоді люди які, як правило, є здобувачами вищої освіти. Бути студентом в тому і полягає, щоб витрачати на отримання необхідних знань та навичок для забезпечення в майбутньому достойного та бажаного рівня життя. Але цей період життя, цей статус для більшості означає перш за все переважання особистих витрат над доходами, а по факту – ніяких доходів.

Як показує фактичні дані, здобувачі щомісяця витрачають від 1000 грн до 7000 грн. (цікавим є те, що в середньому щомісячні витрати дорівнюють мінімальній заробітній платі – 6000 грн). Також реальним та цікавим є той факт, що в структурі витрат, найбільшу частку займають витрати на послуги та побутові товари – від 60% до 80% (поїздки в маршрутних таксі, Інтернет, телефон, екскурсії, ксерокопії та друк навчальних матеріалів)!!! І це пояснюється тим, що основне харчування та предмети першої необхідності фінансуються за рахунок батьків та родичів.

 доцент Ірина ЧКАН

Залишити повідомлення для декана




×