«Обличчя ВІЛ завжди нагадувало нам
про нашу нездатність захистити права людини.»
Наві Пілай,
Верховний комісар ООН з прав людини
23 липня 2012 р.
В Україні хворих на ВІЛ/СНІД більше 440 тисяч осіб, а у світі – близько 37 мільйонів. При чому величезна частина тих, хто живе з цим вірусом і не знає про свій діагноз.
Саме тому, 1 грудня 2020 року доцентом кафедри публічного управління, адміністрування та права Наталею Горбовою проведено відкриту онлайн-зустріч зі студентами факультету економіки та бізнесу на тему боротьби із СНІДом.
На зустрічі обговорено те, як наша держава захищає ВІЛ-позитивних осіб і наскільки цей захист є ефективним. Студенти ознайомились з основними питаннями та джерелами у сфері проблематики ВІЛ/СНІДу та захисту прав людини і за допомогою запропонованого матеріалу зрозуміти, чому сьогодні, навіть більше ніж колись, проблему ВІЛ та СНІДу необхідно розглядати в контексті захисту прав людини.
ВІЛ – це вірус, що потрапляє в організм людини та руйнує його імунну систему. Це – причина СНІДу.
«ВІЛ» означає вірус імунодефіциту людини, цей вірус вражає імунну систему людини. Це призводить до погіршення стану імунної системи, як наслідок, людина стає більш уразливою до інших інфекцій.
«СНІД» означає синдром набутого імунодефіциту, що є кінцевою стадією ВІЛ і характеризується проявом певних симптомів, інфекції і онкології. Людина з ВІЛ-інфекцією може не проявляти хвороб, що відносяться до симптомів СНІДу, тому ці терміни слід відрізняти.