Як інформує Національне агентство з питань запобігання корупції загальний рівень сприйняття корупції в Україні залишається високим (у 2019 році, набравши 30 балів зі 100 можливих, Україна за ІСП посіла 126 місце серед 180 країн). Корупція, як і раніше, залишається однією з найважливіших проблем.
Саме тому зі здобувачами спеціальності 071 «Облік і оподаткування» та 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» 15 вересня на кураторській годині була організована зустріч з уповноваженим з антикорупційної діяльності в ТДАТУ ГОСТЄВИМ Максимом Олеговичем.
Свою бесіду зі студентами лектор розпочав з поняття академічної доброчесності та академічного плагіату, чи знають вони що це означає та наслідки порушення АД.
Порушення академічної доброчесності може спричинити конфлікт інтересів, який є складовою більшості корупційних правопорушень, за які встановлено три види відповідальності: кримінальну, дисциплінарну, цивільно-правову; за вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією, встановлено чотири види відповідальності: кримінальну, адміністративну, дисциплінарну, цивільно-правову. Тому Максим Олегович цікаво та інформативно роз’яснив здобувачам основні моменти прояву корупції у закладах вищої освіти.
доцент Ірина ЧКАН