Зустріч майбутніх підприємців із профконсультантом Мелітопольського центру зайнятості Іриною Олександрівною Волковою

Ми плануємо, але життя вносить свої корективи.

Робочою програмою навчальної практики «Вступ до фаху» для здобувачів вищої освіти спеціальності 076 “Підприємництво, торгівля та біржова діяльність” 1-го року навчання, окрім аудиторних занять, передбачено зустрічі із підприємцями, відвідування державних установ та організацій, знайомство з роботою адмінцентру, податкової тощо. Через усім відомі обставини цього року заняття відбуваються дистанційно, а формат традиційних екскурсій довелося змінити.

І от сьогодні, 27 травня 2020 року, майбутні підприємці відвідали Мелітопольський міськрайонний центр зайнятості. Ну як відвідали? Завдяки ZOOM-конференції мали зустріч із профконсультантом Мелітопольського центру зайнятості Іриною Олександрівною Волковою.

Студентам розповіли про функції центру зайнятості, ознайомили з переліком послуг, що надають його співробітники. Цікавою виявилась розповідь про  сектор рекрутингу, що займається підбор кандидатів на працевлаштування по запитам роботодавців. Корисною виявилась інформація про те, що сектор обслуговує не лише безробітних, але й студентів, осіб, що шукають підробіток або сезонну роботу. Також фахівці даного підрозділу допомагають грамотно скласти резюме або відео-резюме. Всі ці послуги надаються безкоштовно.

Також Ірина Олександрівна розповіла про наступні сфери діяльності служби:

• допомога у працевлаштуванні;
  • надання матеріальної підтримки особам, що шукають роботу;
  • навчання, перепідготовка та підвищення кваліфікації;
  • допомога у відкритті власної справи;
  • профорієнтаційна робота не лише із школярами, але й із дорослими;
  • мотиваційні заходи, семінари, тренінги, он-лайн навчання.

Студенти активно цікавилися порядком отримання одноразової допомоги для відкриття власного бізнесу, а також дотаціями на надання першого робочого місця випускникам ВНЗ.

Ірина Олександрівна озброїла студентів переліком електронних адрес корисних ресурсів з пошуку роботи, розміщення резюме, масових он-лайн курсів та курсів з вивчення іноземних мов.

Незважаючи на екстремальні умови, зустріч виявилася плідною. Після закінчення карантину студентів пообіцяли відвідати Мелітопольський міськрайонний центр зайнятості.