Викладачі кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності в роботі Агрофоруму

Український бізнес нарощує присутність на світових ринках. Експорт продукції сільського господарства та продовольства дозволяє виробникам отримувати валютну виручку, що є запорукою динамічного розвитку підприємств галузі.

Саме для підвищення рівня професійних знань та навичок, необхідних для здійснення зовнішньоекономічної діяльності, 11-12 лютого 2020 року в м. Запоріжжі проходить Спеціалізований Агрофорум «AgroPro: Формування сприятливого середовища для експорту сільгосппродукції та продукції сільгоспмашинобудування». Викладачі кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності взяли участь у роботі Агрофоруму.

Організатором заходу виступив Центр інформаційної підтримки бізнесу м. Запоріжжя, заснований на базі Запорізької торгово-промислової палати за підтримки ЄБРР в рамках ініціативи «EU4Business» Європейського Союзу.

В роботі Агрофоруму взяли участь представники місцевої влади, малого та середнього бізнесу, консультаційних фондів та програм сприяння розвитку ЗЕД, науковці та інші зацікавлені особи.

Присутнім було представлено інформацію щодо:

• державної підтримки експортерів з боку ДУ «Офіс з просування експорту»;
  • змін щодо митного оформлення зовнішньоекономічних операцій;
  • положень фітосанітарного контролю при переміщенні продукції через кордон;
  • досвіду інституційної підтримки експортерів в країнах ЄС;
  • можливостей співпраці з зарубіжними партнерами, зокрема з Німеччини, та іншими.

Паралельно із роботою Агрофоруму проводилась спеціалізована виставка АгроТехСервіс 2020, де були представлені інноваційні розробки запорізьких виробників, та І Міжнародна науково-практична конференція «Підприємництво в аграрній сфері: глобальні виклики та ефективний менеджмент» (спільно з Запорізьким національним університетом). Викладачі кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності опублікували у матеріалах конференції результати своїх наукових досліджень.