УРОЧИСТІ ЗБОРИ З НАГОДИ ДНЯ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ

27 червня 1996 року Верховна Рада ухвалила Конституцію України. Документ отримав підтримку двох третин депутатського корпусу (315 народних депутатів). У ньому визначалася сильна президентська влада, гарантувалися права приватної власності, затверджувалися нова державна символіка, статус української мови як єдиної державної, Крим визнавався автономною республікою в складі України.
Конституція закріпила правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність, сприяла підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені. Конституція визначила найціннішими – життя людини, її здоров’я, честь і гідність, надала кожному громадянину можливості для самоорганізації, свободу слова та віросповідання.
25 червня в Мелітополі пройшли урочисті збори з нагоди Дня Конституції України – 25 років з дня ухвалення Основного Закону.
У цей день щороку влада та активісти намагаються донести громадянам важливість Конституції України, влаштовуючи багато просвітницьких та патріотичних заходів, виставок, парадів, концертів та фестивалів.
Факультет економіки та бізнесу разом з іншими здобувачами вищої освіти Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного взяли участь у патріотичних заходах.
Традиційно, в День Конституції України вулиці прикрашають національними прапорами та патріотичними плакатами. Також лунають урочисті промови, привітання перших осіб держави та членів інших країн.
На честь свята відбувся концерт, на якому виступили творчі колективи Мелітополя. А на завершення заходу присутні поклали квіти до пам’ятника Тарасу Шевченку та меморіалу загиблим членам екіпажу Іл-76.
Цікаво, що День Конституції – це єдиний державний вихідний, згадка про який є в самому тексті Основного закону:
«Стаття 161. День прийняття Конституції України є державним святом –Днем Конституції України».

Влада Шмалій,
заступник голови інформаційного сектору