СТУДЕНТИ КАФЕДРИ ФОО – КОРИСТУВАЧІ СЕРВІСУ «АВТОМАТИЧНЕ ПРИЗНАЧЕННЯ ПЕНСІЇ»

Реформи у Пенсійній системі України продовжуються. Так, з липня 2021 року Пенсійний фонд впровадив нову сервісну послугу – автоматичне призначення пенсії при досягненні пенсійного віку. При цьому немає необхідності додатково звертатись та особисто відвідувати органи Пенсійного фонду. На кафедрі з цього приводу відбулася тематична кураторська година з залученням фахівців управління ПФУ м. Мелітополя.

Студенти разом з викладачами кафедри відвідали Мелітопольський відділ обслуговування громадян Управління Пенсійного Фонду України та зареєструвалися як користувачі нового сервісу: заповнювали відповідні анкети і надалі документи (заяву; загальні дані; дані документу, що посвідчує особу; адресу проживання та реєстрації; дані щодо обраного способу виплати призначеної пенсії та отримання пенсійного посвідчення). Сервіс дозволяє надати всю необхідну для призначення пенсії інформацію завчасно  та провести перевірку наявних у Пенсійному фонді даних. Послуга надається засобами веб-порталу з використанням кваліфікованого електронного підпису (КЕП).

Відтепер вони зможуть отримувати інформацію про автоматичне призначення пенсії при досягненні пенсійного віку, дату такого призначення та розмір пенсії за допомогою СМС повідомлення, засобами веб-порталу та через мобільний додаток. Крім того, веб-портал ПФУ постійно оновлюється та розширює перелік послуг, які надаються в електронному вигляді, що робить систему зворотного зв’язку більш відкритою та доступною.

Фахівець  ПФУ Савіська Інна Вікторівна звернула увагу студентів на важливість розміру страхового стажу, вимоги до тривалості якого для реалізації права на пенсійне забезпечення постійно зростають та відповіла на різні актуальні питання.

Практика відвідування студентами Пенсійного Фонду і співпраці з ним буде продовжуватися.