Семінар-тренінг з питань публічних закупівель

27 лютого 2020 року на кафедрі фінансів, банківської справи та страхування відбувся семінар-тренінг, присвячений темі організації і здійсненню публічних закупівель.

Семінар-тренінг провела уповноважена особа Семенівської об’єднаної територіальної громади з організації та проведення процедур закупівель Бєлаш Ірина Андріївна.

У ході заходу було обговорено ряд важливих питань, зокрема:

• Що таке державні/публічні закупівлі, хто і для чого їх здійснює, та за який кошт?
  • Закон «Про публічні закупівлі»: що він змінює?
  • Що таке система електронних закупівель ProZorro, як вона виникла, і які цілі стоять перед нею?

Особливу увагу було зосереджено на функціональних обов’язках уповноваженої особи, які полягають у плануванні закупівлі, складанні та затвердженні річного плану закупівель, процедурі проведення публічних закупівель та відповідальності за порушення умов діючого законодавства.

Крім того, в режимі реального часу Ірина Андріївна продемонструвала особливості здійснення процедури закупівель шляхом відкритих торгів; конкурентного діалогу; переговорної процедури.

У ході обговорення було підняте важливе питання нестачі спеціалістів, обізнаних у сфері здійснення публічних закупівель. Тому, учасниками семінару було запропоновано розглянути можливість введення до навчального плану другого магістерського рівня вищої освіти спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» навчальної дисципліни «Публічні закупівлі».

Організовуючи такі заходи, кафедра фінансів, банківської справи та страхування ставить перед собою мету максимально підготувати свого випускника до роботи в реальних умовах, практично ліквідувати розрив між теоретичною та практичною підготовкою студентів.

Цінним є те, що Ірина Андріївна є випускницею нашої спеціальності. Кафедра пишається своїми випускниками, які люблять свою професію і дякує за ті рекомендації та побажання, які дозволять підготувати конкурентоспроможних спеціалістів на ринку праці.