Наукові видання

Назва МЕХАНІЗМИ РИНКОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ РИНКУ ПЛОДОВО – ЯГІДНОЇ ПРОДУКЦІЇ: ВНУТРІШНІ ТА ЗОВНІШНІ ОРІЄНТИРИ
Автор (и) Єрмаков О.Ю., д.е.н., професор, завідувач
кафедри економіки праці та соціального розвитку,
Національний університет біоресурсів і природокористування України
ermakovou@ukr.net
Анотація Визначено, що механізм ринкового регулювання ринку плодово – ягідної продукції функціонує за умов взаємодії сільськогосподарських виробників, підприємств переробки, торгівельних агентів, роздрібної торгівлі та покупців. Основними видами продукції у 2018 році є яблука, слива та вишня. Їх обсяги виробництва практично однакові на підприємствах і у господарств населення. Виділено, що ціна має найбільший вплив на розвиток ринку, мотивацію до виробництва та планування асортиментної політики. Обґрунтовано, що 2018р. був найбільш важким для виробників, тому що ціни знизились практично вдвічі. Внутрішній ринок більше орієнтований на продаж продукції як сировини для переробних підприємств. На зовнішньому ринку відбуваються позитивні зміни у бік домінування експорту над імпортом. Зроблено висновки про те, що лише за умов удосконалення цінової, збутової та комунікаційної політики господарства – виробники зможуть отримувати достатні надходження від реалізації продукції галузі.
Ключові слова ринок плодово – ягідної продукції, асортиментна політика, ціна, експорт, імпорт, мотивація.
Завантажити pdf