Наукові видання

Автор (и) Єрмаков О.Ю., д.е.н., професор,
Національний університет біоресурсів і природокористування України
e–mail: ermakovou@ukr.net
Калашникова Г.О., аспірант кафедри економіки праці та соціального розвитку,
Національний університет біоресурсів і природокористування України
e–mail: annakalashman@gmail.com
Анотація За сучасних конкурентних умов ринкового господарювання найважливішим завданням аграрного сектору України є забезпечення стабільного зростання виробництва сільськогосподарської продукції. Досягти цього можливо за рахунок посилення інвестиційного забезпечення та зростання науково-технологічного потенціалу аграрного сектору на інноваційній основі.
Аналізуючи динаміку стану аграрного сектору останніх років зазначимо, що виробництво валової продукції сільського господарства в Україні має тенденцію до зростання. Це відбулося завдяки продукції галузі рослинництва, тоді як обсяги виробництва продукції тваринництва в зазначений період навпаки знижувалися. Щодо державної підтримки аграрного сектору, то за існуючих механізмів прямого взаємозв’язку між обсягами її надання та виробництва валової продукції сільського господарства не спостерігається. Але, безперечно, сприятиме більш стабільному його функціонуванню в сучасних умовах господарювання те, що Верховна Рада України 14 квітня 2020 року прийняла зміни до бюджету, якими збережено 4 млрд. грн фінансової підтримки для АПК.
Ключові слова капітальні інвестиції, державна підтримка, аграрний сектор, фінансування, кошти державного бюджету.
Завантажити pdf