Наукові видання

УДК: 331.556(477); DOI: 10.31388/2519-884X-2019-40-100-107

Назва ОСОБЛИВОСТІ ЗОВНІШНЬОЇ ТРУДОВОЇ МІГРАЦІЇ НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ
Автор (и) Карпенко А.В., д.е.н., доцент, професор кафедри економіки та митної справи Національний університет «Запорізька політехніка»
karpenko.a.v2@gmail.com
Засоріна Г.В., магістр Національний університет «Запорізька політехніка»
anna.zasorina0308@gmail.com
Анотація У статті розглянуто динаміку та особливості трудової міграції українців за кордон. Вивчено структуру мігрантів за сферою діяльності та часові межі перебування мігрантів за кордоном. Досліджено чинники та негативні наслідки зовнішньої трудової міграції в Україні. Зроблено порівняння методів збору статистичної інформації в Україні та найбільш популярних країнах-реципієнтах. Обґрунтовано необхідність усунення та запобігання наявним причинам і наслідкам трудової міграції через удосконалення чинного законодавства, впровадження ефективної системи моніторингу мігрантів.
Ключові слова трудова міграція, міграція, міграційна політика, демографічні загрози, трудова еміграція,
емігрант, трудовий потенціал
Завантажити pdf (C. 100-107)