Наукові видання

УДК: 332.34; 631.8; DOI: 10.31388/2519-884X-2019-40-79-86

Назва ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ ДИГЕСТАТУ ІЗ БІОГАЗОВИХ РЕАКТОРІВ ДЛЯ ФЕРМЕРСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ
Автор (и) Захарів О.Я. д.с.-г.н., професор Відокремлений підрозділ Національного університету біоресурсів і природокористування України «Бережанський агротехнічний інститут»
e-mail: orest.zakhariv@gmail.com
Анотація У статті представлені розрахунки вартості органічних добрив різної консистенції на основі гною корів, свиней а також дигестату, який отримують із біореактора при виробництві біогазу. Ціноутворюючими складовими біодобрив є вартість нітрогену, фосфору, калію і магнію, які визначають врожайність. Розрахунки ціни показали, що найдоцільніше реалізовувати тверді фракції органічних добрив і гранульовану напіврідку фракцію дигестату. Невеликі біогазові установки, в умовах малого фермерського господарства, продукують достатню кількість дигестату, який при раціональній переробці та використанні дозволить вести прибутковий бізнес.
Ключові слова собівартість, ціноутворення, біодобриво, біогаз, дигестат, врожайність, фермерські гос-
подарства.
Завантажити pdf (C. 79-86)