Наукові видання

Назва УКРАЇНА В МІЖНАРОДНІЙ МІГРАЦІЙНІЙ СИСТЕМІ: МАКРОЕКОНОМІЧНИЙ АНАЛІЗ ЯК БАЗИС ДЛЯ МІГРАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ
Автор (и) П’ятковська О.Р., к.е.н.,
заступниця директора Міжнародного інституту освіти, культури та
зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка»
o.pyatkovska@gmail.com
Грішнова О.А., д.е.н., професор
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
grishnova@ukr.net
Анотація У статті проаналізовано динаміку міграційних процесів з України, окреслено основні регіони та країни-реципієнти українських мігрантів; здійснено аналіз теоретико-методологічних підходів до вивчення міграційних систем, що дозволило виокремити макроекономічні індикатори, на основі яких проаналізовано сформованість міграційних систем між Україною та ключовими країнами-реципієнтами із застосуванням методів систематизації та кластерного аналізу. На основі проведених досліджень виокремлено країни, які формують найбільш стійкі та найменш стійкі міграційні системи з Україною.
Ключові слова теорія міжнародних міграційних систем, динаміка міграційних потоків, грошові трансферти, прямі іноземні інвестиції, товарооборот, міграційна політика.
Завантажити pdf