Наукові видання

Назва ПРОТЕКЦІОНІЗМ У МИТНІЙ ПОЛІТИЦІ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ
Автор (и) Біленко О.В., к.е.н., доцент,
Національний університет «Запорізька політехніка»
o.v.bilenko@gmail.com
Карпенко А.В., д.е.н., доцент,
професор кафедри економіки та митної справи
Національний університет «Запорізька політехніка»
karpenko.a.v2@gmail.com
Анотація У статті розглянуто основні пріоритети митної політики в умовах глобалізації, надано характеристику протекціонізму та фритредерства. Зосереджено особливу увагу на сучасних змінах пріоритетів щодо використання в регулюванні зовнішньоекономічних відносин політики протекціонізму. Розкрито основні інструменти, методи та заходи політики протекціонізму, які набувають поширення в сучасних реаліях. Визначено, що в Україні переважно використовуються традиційні інструменти політики протекціонізму. В умовах глобалізації така практика сприяє захисту національних виробників від іноземної конкуренції, що для України є вельми важливим. Обґрунтовано необхідність продовження використання інструментів протекціонізму для національної економіки при одночасному формуванні умов для добросовісної конкуренції на внутрішньому ринку.
Ключові слова глобалізація, протекціонізм, фритредерство, вільна торгівля, зовнішньоекономічна політика, митна політика.
Завантажити pdf