НАЦІОНАЛЬНИЙ СЕМІНАР «ДУАЛЬНА ФОРМА ВИЩОЇ ОСВІТИ В УКРАЇНІ: ВИКЛИКИ, ПРОБЛЕМИ ЗАПРОВАДЖЕННЯ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ В РАМКАХ ПРОЕКТУ COOPERA»

26 листопада 2021 року в Одеському національному економічному університеті відбувся національний семінар «Дуальна форма вищої освіти в Україні: виклики, проблеми запровадження та перспективи розвитку в рамках проекту COOPERA».  Метою національного семінару   було підвищення обізнаності про грантовий проєкт COOPERA Erasmus+ “Інтеграція дуальної вищої освіти в Молдові та Україні”, обмін рішеннями та найкращими практиками, що стосуються формування моделей дуальної вищої освіти та правового супроводу інтеграції дуальної вищої освіти. Захід проводився в онлайн-режимі з використанням платформи ZOOM.

В національному семінарі взяли участь представники МОНУ, закладів вищої освіти, що відповідальні за впровадження пілотного проєкту з підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти, учасники робочих груп з реалізації проєкту COOPERA Erasmus+ “Інтеграція дуальної вищої освіти в Молдові та Україні”, підприємства, установи, організації, студенти на дуальній формі навчання.

Досвідом впровадження дуальної форми навчання поділились науково-педагогічні працівники закладів вищої освіти:

• Одеський національний економічний університет;
  • Вінницький національний аграрний університет;
  • Університет економіки і права «КРОК»;
  • Ужгородський національний університет;
  • Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного;
  • Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна;
  • Університет державної фіскальної служби України.

З доповіддю на тему «Досвід впровадження дуальної форми здобуття освіти в Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного при підготовці фахівців з підприємництва, торгівлі та біржової діяльності» виступила кандидат економічних наук, доцент кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності Завадських Ганна Миколаївна. Національний семінар був організований і проведений на високому професійному рівні, а розглянуті питання є зрозумілими та корисними для подальшого впровадження дуальної освіти в університеті.

Автор: Ганна ЗАВАДСЬКИХ, доцент