Майбутні підприємці в Мелітопольському об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України

Як заробити гідну пенсію? Це питання турбує на сьогоднішній день багатьох. Не залишилися осторонь і наші студенти. Хоча ми всі ще молоді й жваві, але замислитися про майбутнє все ж варто.

Тому в рамках навчальної практики «Вступ до фаху» студенти групи 11ПТ відвідали Мелітопольське об’єднане управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області. Тут їх візиту чекали, а тому підготували виступи керівників відділів з такими темами:
– історія розвитку пенсійного забезпечення загалом та в Україні зокрема;
– функції та принципи роботи Пенсійного фонду;
– порядок нарахування пенсій (особливо зацікавила студентів можливість отримувати подвійну пенсію при роботі в деяких Європейських країнах), що таке страховий стаж і для чого він потрібний;
– джерела наповнення Пенсійного фонду, та як вплинула на них пенсійна реформа;
– що таке ЄСВ, порядок сплати його фізичними особами-підприємцями та юридичними особами;
– для чого потрібен Портал електронних послуг, а також яким чином можна контролювати свого роботодавця щодо сплати ЄСВ в повному обсязі.
В результаті студенти зрозуміли, що для отримання в майбутньому гідної пенсії, вже зараз потрібно працювати офіційно та сплачувати єдиний соціальний внесок із усіх своїх доходів, а не лише із мінімальної заробітної плати.

Колектив кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності ТДАТУ щиро дякує фахівцям Пенсійного фонду за цікаву і корисну зустріч.