Круглий стіл щодо проекту Державного бюджету 2020 на кафедрі “Фінанси, банківська справа та страхування”

Слово «бюджет» запозичене із англійської мови (budjet), що дослівно перекладається як шкіряний мішок. Дослідники вважають, що родоначальником бюджету і процесу його затвердження є Англія. Спікер парламенту вносив на засідання шкіряний мішок з монетами і парламентарі розподіляли готівкові гроші на різні державні потреби. От і студенти спеціальності фінанси, банківська справа та страхування ТДАТУ ім. Д. Моторного у дусі старих добрих англійських традицій та вітчизняних реалій розглядали проект Державного бюджету 2020. Дискутували з приводу прогнозних макропоказників економічного розвитку держави, про пріоритетні напрями витрачання бюджетних коштів, про державний борг та міжнародне співробітництво. Акцентували увагу на загрозах і фінансових можливостях в умовах зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення та розмір державної підтримки. Говорили про цифрову трансформацію України та розвиток інфраструктури, про децентралізацію та розвиток громад і територій нашої держави.

В кінці дискусії зійшлися на думці, що пріоритетом фінансової політики держави має бути стимулювання реального сектору економіки, оскільки держава не може собі дозволити бюджет “проїдання” – це шлях до нарощування державних боргів без можливості їх погашення…. Не могли не погодитись і з тим, що тільки у свідомому громадянському суспільстві можливі перетворення на краще та зростання економіки.

Викладачі кафедри пишаються своїми студентами і впевнені, що з такими кадрами у нашої держави є майбутнє!!!!