Алгоритм визнання результатів навчання, отриманих в інших ЗВО

Приклад  1. При вступі на перший (бакалаврський) рівень вищої освіти на основі ОКР молодшого спеціаліста перезарахування навчальних дисциплін проводиться на підставі порівняння робочого навчального плану першого та другого курсів відповідного року прийому, відповідної форми навчання та додатку до диплома молодшого спеціаліста. Перезарахування здійснюється деканом з урахуванням граничного обсягу кредитів, встановленого у стандарті вищої освіти за спеціальністю.

Приклад  2. При поновленні на навчання на перший (бакалаврський) рівень вищої освіти курс зарахування здобувача визначається на основі встановлення академічного розходження навчальних дисциплін шляхом порівняння дисциплін  академічної довідки та навчальних планів освітньої програми відповідного року прийому.

Приклад 3. Згідно постанови Кабінет Міністрів України №579 «Про затвердження Положення про порядок реалізації права на академічну мобільність» ( режим доступу: https://mon.gov.ua/ua/osvita/visha-osvita/osvita-za-kordonom/akademichna-mobilnist)  та положення про академічну мобільність студентів ТДАТУ (режим доступу: http://www.tsatu.edu.ua/nmc/wp-content/uploads/sites/52/Pologennya-pro-akademichnu-mobilnist.pdf):

1) ТДАТУ визнає еквівалентними та перезараховує результати навчання студента у вищому навчальному закладі-партнері у відповідності до «Положення про порядок перезарахування навчальних дисциплін та визначення академічної різниці в ТДАТУ».

2) Визнання результатів навчання в рамках академічного співробітництва з вищими навчальними закладами-партнерами на підставі договорів та угод здійснюється з використанням європейської системи трансферу та накопичення кредитів ECTS або з використанням системи оцінювання навчальних здобутків студентів, прийнятої у країні вищого навчального закладу-партнера, якщо в ній не передбачено застосування ЕСТS.

3) Навчальні дисципліни та інші види навчальної діяльності зазначаються в індивідуальному навчальному плані студента.

4) Перезарахування вивчених навчальних дисциплін здійснюється на підставі наданого студентом документа з переліком та результатами вивчення навчальних дисциплін, кількістю кредитів та інформацією про систему оцінювання навчальних здобутків студентів, завіреного в установленому порядку у вищому навчальному закладі-партнері, та у відповідності до «Положення про порядок перезарахування навчальних дисциплін та визначення академічної різниці в ТДАТУ».

Приклад 4. У випадках прийняття на навчання до ТДАТУ особи, яка здобула за кордоном освітній ступінь (рівень) освіти, університет зобов’язує здобувача надати свідоцтво, видане МОН України про визнання здобутого ним ступеня вищої освіти до початку другого семестру першого року навчання відповідно до Порядку визнання здобутих в іноземних вищих навчальних закладах ступенів вищої освіти, затвердженого наказом МОН України № 504 від 05.05.2015 року. ( режим доступу: http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/RE27059Z.html)