Відкрита лекція Коноваленко А.С., з дисципліни “Контракти та переговори”

4 листопада 2019 року доцентом кафедри маркетингу ТДАТУ, к.е.н. Коноваленко А.С. в межах дисципліни «Контракти та переговори» було проведене відкрите лекційне заняття на тему: «Використання маніпулятивних технологій у переговорному процесі» для студентів економічних спеціальностей. На занятті були присутні науково-педагогічні працівники кафедри маркетингу, зокрема к.е.н, доценти Сокіл Я.С. та старший викладач Вертегел С.Я.

Лектор акцентувала увагу аудиторії на важливості розгляду проблематики маніпуляцій у переговорному процесі, адже використання однією зі сторін маніпулятивних технік під час переговорів може звести нанівець увесь підготовчий процес та призвести до неочікуваних результатів. Під час лекції студенти ознайомилися з психологічними характеристиками людини-маніпулятора, некоректними тактичними прийомами, які використовують маніпулятори, дізнались про можливі прийоми протидії недобросовісним маніпулятивним прийомам.

Лекцію супроводжував мультимедійний презентаційний матеріал, що сприяло підвищенню якості сприйняття навчальної інформації студентами. Уся наведена лектором інформація була проілюстрована прикладами, а техніки маніпулювання було розібрано на прикладі фрагментів з відомих фільмів. Протягом усього заняття лектор підтримувала живий інтерес аудиторії та ініціювала інтерактивну участь студентів  обговоренні практичних ситуацій та дискусії.

Присутні на лекції викладачі надали високу оцінку рівня проведеного заняття, вказали на його відповідність програмі дисципліни, логічністю викладення, інформативністю наданої інформації, доступністю матеріалу для розуміння студентами. Викладачі відмітили, що отримана інформація буде корисною у професійній діяльності майбутніх фахівців та слугує підвищенню загально-професійного рівня та особистій компетентності студентів.

“Матеріал лекції відповідає робочій програмі дисципліни. Зміст лекції відповідає сучасним умовам здійснення переговорного процесу суб’єктами господарювання. Лекція була проведена на високому професійному рівні із застосуванням сучасного мультимедійного обладнання та із використанням цікавого відео-матеріалу. Коноваленко А.С. провела лекцію на високому професійному рівні, проявила педагогічну майстерність та здібності підтримувати інтерес аудиторії протягом усього заняття, вміння залучати студентів до обговорення та підтримувала їх прагнення обґрунтовувати власну думку з приводу отриманої нової теоретичної інформації. Викладання матеріалу супроводжувалось розбором практичних ситуацій, що надало оригінальності заняттю та підкреслювало практичну значущість отриманих знань.”

Доцент кафедри «Маркетинг» Сокіл Я.С.

“Відкрита лекція з дисципліни «Контракти та переговори» була проведена за чітко розробленим планом, складеному відповідно до робочої програми. Під час заняття Коноваленко А.С. використовувала наочний мультимедійний матеріал, що сприяло підвищенню інтересу з боку студентів та сприяло рівню засвоєння навчальної інформації. Викладач продемонструвала глибоке розуміння проблематики з застосування технік протидії маніпулятивним технологіям в ході ведення переговорного процесу. Під час проведення лекції викладач навела фрагменти з фільмів, які наочно ілюстрували процедуру визначення маніпуляції, та у дискусії на основі отриманих теоретичних схем та методики визначили техніку протидії недобросовісній поведінці партнера з переговорів. В цілому, лекція проведена на високому методичному рівні та заслуговує на схвальні відгуки.”

Старший викладач кафедри «Маркетинг» Вертегел С.Я.

“Лекція про використання маніпулятивних технологій у переговорному процесі була цікава мені особисто, як людині, що цікавиться психологією. Вважаю, що тією інформацію, яку ми отримали на занятті, необхідно оволодіти та застосовувати не тільки в ході переговорних процесів в бізнесі, але й в особистому житті. Викладач пояснила матеріал доступно, цікаво, з прикладами та практичним завданням. Ми дізналися, які некоректні тактичні прийоми можуть використовувати ділові партнери по відношенню до нас, та як краще на це реагувати. На мою думку, корисним було дізнатись про стратегії взаємодії з партнером, які допомагають уникнути конфлікту та досягти консенсусу або компромісу.”

Руслана Ліпіна 11МБ ФК