Підприємництво, торгівля та біржова діяльність – найбільш сучасна та затребувана спеціальність бізнес-спрямування, що поєднує у собі професійні знання, уміння та практичні навички щодо створення та здійснення успішного бізнесу, прибуткової торгівлі, а також ефективної біржової діяльності.
Кафедра підприємництва, торгівлі та біржової діяльності є однією з провідних кафедр факультету економіки та бізнесу Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного. Висока освіченість, педагогічна майстерність, практичний досвід роботи науково-педагогічного складу кафедри надають можливість здійснювати підготовку фахівців на рівні, який забезпечує їх конкурентоспроможність на ринку праці, активізує творчу, професійну і соціальну діяльність на збагачення інтелектуального потенціалу нації.
Кафедра провадить підготовку фахівців з організації та моделювання власного бізнесу, ведення ефективної підприємницької діяльності в різних сферах економіки, зокрема в торгівлі та біржовій діяльності з використанням традиційних та новітніх методів (інтернет-трейдинг, електронна комерція та ін.) та набуттям практичних навичок роботи на відповідних платформах. У процесі підготовки фахівців реалізуються основні функції освіти: набуття теоретичних знань, умінь і практичних навичок; орієнтація студентів на розвиток пізнавального потенціалу особистості, їх творчих і професійних здібностей з акцентом на самоосвіту. Здобувачі вищої освіти вивчають комплекс дисциплін з питань генерації бізнес-ідеї у чітко сформований бізнес-план; організації підприємництва, торговельної та біржової діяльності. Випускники отримують теоретичні знання та практичні навички організації та ефективного провадження власної справи та реалізації бізнес-проєктів, організації та здійснення торговельної діяльності.
Випускники спеціальності – конкурентоспроможні фахівці у багатьох сферах, адже дана спеціальність має широкий спектр застосування: від матеріального виробництва – до сфери послуг, від приватного бізнесу – до транснаціональних корпорацій. Вони мають необхідний рівень знань з організації бізнесу, фінансів, управління, планування, організації виробництва, праці і заробітної плати, бухгалтерського обліку, маркетингової діяльності, логістики. Майбутні підприємці володіють професійними знаннями та навичками з оптимізації прибутку і податкових стягнень, розбираються у тонкощах підприємницької діяльності, а також мають необхідну базу знань з правових питань діяльності підприємства, підготовлені задовольняти потреби підприємств різних форм власності, комерційних організацій, органів місцевого самоврядування, навчальних закладів, що готують фахівців цього профілю.