Законодавство та право в АПК

Основною метою дисципліни «Законодавство і право в АПК» є формування у майбутніх спеціалістів  сукупності знань та навичок застосування всієї системи діючих в Україні нормативно-правових актів, які регулюють аграрні правовідносини та забезпечують охорону прав і виконання обов’язків суб’єктами вказаних відносин. Це в свою чергу допоможе їм в майбутній професійній діяльності вірно застосовувати на практиці вищезазначені норми та  вільно обирати свою модель поведінки в суспільстві, виконувати виробничо-господарські, природоохоронні та управлінські функції.

Основними завданнями, які мають бути вирішені в процесі вивчення дисципліни є:

• змістовне оволодіння теоретичним розумінням всієї діючої системи нормативно-правових актів, які регулюють та охороняють аграрно-екологічні відносини в Україні та уміння працювати з ними;
  • уміння використовувати отримані теоретичні знання на практиці, шляхом складання тих чи інших юридичних документів, вирішення виробничо-господарських та природоохоронних завдань з позиції права і т.д.

Все вище приведене повинно відіграти ведучу роль у теоретичному та практичному оволодінні студентами основами знань дисципліни «Законодавство і право в АПК».

У результаті вивчення дисципліни студенти повинні:

знати теоретичні засади законодавства і права в АПК, концепції, основні напрями і проблеми розвитку, удосконалення законодавства у сфері аграрної діяльностіі, тенденції та перспективи його розвитку за умов ринкової економіки і демократизації суспільства;

уміти правильно визначати проблеми аграрної діяльності та законодавства у цій сфері, тлумачити та розкривати основні поняття, інститути та категорії аграрного права, здійснювати наукові дослідження і забезпечувати навчальний процес.