Управління економічною безпекою підприємства

Провідний викладач Нестеренко Світлана Анатоліївна

Мета викладання дисципліни: є надання базових знань щодо всіх суттєвих аспектів прийняття обґрунтованих проектних рішень з врахуванням економічної безпеки підприємств в сучасних кризових умовах господарювання, які б дозволили отримати високий рівень кваліфікації у вищезгаданій сфері діяльності, а також набуття навичок щодо реалізації на практиці отриманих знань для забезпечення майбутнім випускникам конкурентних переваг на ринку праці.

Основні завдання вивчення дисципліни: є формування у студентів належного рівня знань щодо сутності та основних складових управління економічною безпекою підприємства; складу та структури середовища, в рамках якого здійснюють свою діяльність підприємства, а також факторів, що впливають на стан економічної безпеки підприємства; основних загроз економічної безпеки підприємства, вміння своєчасно їх виявляти та аналізувати, а також застосовувати методи оцінки та зниження цих загроз; впливу держави на стан економічної безпеки підприємства, а також визначення можливих напрямків впливу підприємства на стан економічної безпеки держави; напрямків та цілей адаптації підприємства до змін у зовнішньому середовищ; сутності та видів інформаційно-аналітичного забезпечення процесу планування економічної безпеки підприємства; місця, ролі, принципів та джерел інформації в системі забезпечення стратегічного розвитку підприємства; методів управління та розробки стратегії забезпечення економічної безпеки підприємства.

Політика курсу.
Для забезпечення високої якості знань необхідно виконувати наступні умови: не пропускати навчальні заняття й не спізнюватися на них; систематично брати активну участь у освітньому процесі; чітко й вчасно виконувати навчальні завдання; брати активну участь у науково-дослідній роботі студентів; виключати мобільний телефон під час занять і під час контролю знань; вчасно виконувати і здавати завдання для самостійної роботи; відпрацьовувати пропущені заняття; дотримуватись академічної доброчесності.

1. Теоретико-методологічні основи економічної безпеки підприємства
2. Поняття економічної безпеки підприємства
3. Загрози економічній безпеці підприємства та інформаційно-аналітичне середовище
4. Система економічної безпеки підприємства