Природоохоронне законодавство та екологічне право

Мета дисципліни полягає в тому, щоб систематизувати знання студентів з Екологічного права України і навчити їх орієнтуватися в чинному українському законодавстві, яке регулює та охороняє екологічні правовідносини між суб’єктами з приводу приналежності, використання, відтворення та забезпечення екологічної безпеки природних ресурсів з метою застосування прищеплених навичок в подальшій професійній діяльності.
Завдання курсу полягає в тому, щоб забезпечити послідовне і цілісне вивчення дисципліни, використовуючи для цього всі види навчальних занять (лекції, семінарські заняття, самостійну роботу). При цьому слід пояснити студентам особливості вивчення цієї галузі права, як такої що відчуває на собі суб’єктивний вплив законотворців, щодо тих процесів, які відбуваються у реальному житті та внаслідок тісного зв’язку екологічного права з іншими галузями права (Конституційним, цивільним, господарським, адміністративним тощо).Тому екологічне право повинно викладатися у прямому логічній послідовності та тісному взаємозв’язку з суміжними галузями права, що дозволить сформувати у студентів більш широкі знання. В результаті вивчення дисципліни студент повинен знати:
• поняття про місце Екологічного права як галузі права у системі права України, його предмет і завдання;
• володітизнаннямивсієїсукупностідіючих нормативно-правовихактівякірегулюють та охороняютьеколгічніправовідносини;
• процес внесення змін в законодавство та втуп в дію прийнятих або змінених нормативно-правових актів.
Вміти:
• користуватисянауковоюлітературою в процесіпідготовки до семінарськогозаняття та при написанні реферату;
• логічно та доказовоусновикластиматеріал, відповісти на поставленізапитання;
• застосовуватинорми права до відповіднихправовідносин, які вони регулюють;
• аналізувати конкретні життєві ситуації і самостійно виявляти правовідносини, які мають місце в окремих випадках;
• за допомогою першоджерел вирішувати правові життєві ситуації.