Менеджмент та економіка аграрного виробництва

Напрям:

208″Агроінженерія”

ОР: Бакалавр
Курс: 4, 3с
Провідний викладач: Сурженко Нонна Вікторівна

Метою дисципліни дослідження дії економічних законів у аграрному виробництві  в інтересах суспільства, вивчення закономірностей розвитку сільського господарства і окремих його галузей, узагальнення наукових досліджень та передового досвіду, що надають змогу обґрунтування напрямків розвитку галузі.

Завдання курсує опанування студентами заходів щодо підвищення ефективності аграрного виробництва, а саме поліпшення використання виробничих ресурсів; шляхів інтенсивного та екологічного розвитку сільського господарства; ефективності впровадження у виробництво оновленої матеріально технічної бази; раціонального поглиблення спеціалізації і концентрації виробництва, ефективності міжгосподарських форм кооперування і агропромислової інтеграції; удосконалення товарно-грошових відносин між суб’єктами аграрного виробництва.

Предмет: методологія та інструментарій економіки аграрного виробництва.

У результаті вивчення дисципліни студент повинен

знати: теоретичні та практичні основи економіки сільського господарства, завдання ефективного використання природних, науково-виробничих та людських ресурсів регіонів країни, територіальні і галузеві структури господарського комплексу, наукові засади державної економічної політики;

вміти: проводити дослідження і надавати наукове обґрунтування раціонального (ефективного) ведення економіки аграрного виробництва та засад економічної політики;

бути ознайомленими: з законодавчими актами України з питань ведення виробничо-господарської діяльності сільськогосподарських підприємств, а також з передовим досвідом щодо здійснення діяльності зарубіжних підприємств аграрного сектору.

Робоча программа