Економіка та організація аграрного сервісу

Напрямок: 201  «Агрономія»
ОКР Магістр
Курс 1
Провідний викладач Кравець Олег Васильович

«Економіка та організація аграрного сервісу» В період реформування агропромислового комплексу України виникла необхідність у формуванні служб, які б якісно та ефективно могли забезпечити взаємозв’язок між трьома головними сферами діяльності аграрного сектору, зокрема це сфери: створення засобів виробництва; виробництва сільськогосподарської продукції; переробки та доведення продукції до споживача.  А отже, при підготовці фахівців для сільськогосподарського виробництва  необхідно враховувати специфічні особливості функціонування відповідних служб.

Метою курсу  «Економіка та організація аграрного сервісу» є оволодіння знаннями про особливості та ефективність надання послуг аграрним товаровиробникам, як у виробничій сфері так і при консультаційно-інформаційному забезпечені виробництва сільськогосподарської продукції.

Засвоївши дисципліну майбутні фахівці будуть володіти навичками : ефективно організувати виробничі процеси пов’язані із обслуговуванням аграрних товаровиробників; розраховувати екологічно та економічно доцільні межі насичення та застосування в аграрному виробництві матеріальних виробничих ресурсів; визначати обсяги раціонального забезпечення сервісної сфери засобами виробництва; розраховувати та аналізувати показники економічної ефективності надання послуг; створювати оперативні плани діяльності підприємства ангарного сервісу;

Навички курсу необхідні у роботі спеціалістів: агроном, головний агроном, менеджер з продажу добрив та засобів захисту рослин, менеджер відділу постачання.

Тематика курсу:

1 Предмет, метод та завдання курсу
2 Види аграрного сервісу та його функції
3 Організаційно–правові форми господарювання в системі аграрного сервісу
4 Класифікація виробничих ресурсів підприємств аграрного сервісу
5 Економічна сутність та завдання системи аграрного сервісу
6 Організація використання засобів виробництва в сфері аграрного сервісу
7 Планування і прогнозування виробництва на підприємствах аграрного сервісу
8 Спеціалізація в сфері аграрного сервісу.
9 Ринок праці, трудові ресурси, організація, нормування та оплата праці
10 Валова продукція в сфері аграрного сервісу, її реалізація. Розширене відтворення на підприємствах та організаціях аграрного сервісу.
11 Інвестиції і капітальні вкладення на підприємствах аграрного сервісу та їх ефективність
12 Ціни, тарифи, прибуток та маркетинг у сфері аграрного сервісу

Навчальні посібники