Економіка праці та соціально-трудові відносини

Напрямок: 073 – «Менеджмент»
ОКР Бакалавр
Курс 2
Провідний викладач Бочарова Наталія Олександрівна

Економіка праці та соціально-трудові відносини – це навчальна дисципліна, яка вивчає сукупність теоретичних і практичних проблем формування людського потенціалу, забезпечення ефективного використання його у сфері праці як на макро-, так і на мікроекономічному рівнях з метою забезпечення високої якості життя населення та високої ефективності економічної діяльності.

Мета курсу – формування системи фундаментальних теоретичних і практичних знань щодо аспектів регулювання соціально-трудових відносин в організації, оплати праці, стимулювання оптимального використання ресурсів і підвищення продуктивності, ефективності та дохідності праці, планування праці в організації.

Засвоївши дисципліну «Економіка праці та соціально-трудові відносини» майбутні бакалаври повинні володіти сукупністю професійних компетенцій з питань: побудови системи статистичних показників сфери соціально-трудових відносин, формування механізму функціонування системи соціально-трудових відносин, аналізу та планування трудових ресурсів, зовнішніх і внутрішніх обмежень та ризиків у сфері соціально-трудових відносин, напрямів розвитку трудового потенціалу підприємства, обґрунтування потреби підприємства у трудових ресурсах, мати уявлення про критерії оптимізації чисельності персоналу підприємства, ефективності, продуктивності та результативності використання трудового потенціалу.

Навички курсу необхідні в роботі фахівців у галузі знань «Економіка та підприємництво» різних напрямів підготовки для створення необхідних умов для успішної реалізації ( організації та відтворення) процесу праці.

Тематика курсу:

1 Об’єкт, предмет і завдання дисципліни “Економіка праці та соціально-трудові відносини ”
2 Трудові ресурси і трудовий потенціал суспільства
3 Соціально – трудові відносини як система ”
4 Соціальне партнерство
5 Ринок праці та його регулювання
6 Соціально-трудові відносини зайнятості та безробіття
7 Організація і нормування праці
8 Продуктивність і ефективність праці
9 Мотиваційний моніторинг і політика доходів суспільства
10 Оплата праці
11 Планування праці