Економіка і організація енергетичної служби

Напрям 141 «Електроенергентика, енерготехніка та електромеханіка»
ОКР Бакалавр
Курс 4
Провідний викладач Кравець Олег Васильович

Економіка і організація енергетичної служби – призначена  для вивчення основних принципів і методичних підходів до економіки підприємства з урахуванням особливостей енергетичної галузі, організації виробництва на підприємстві, набуття навичок організації, планування виробничими процесами, функціонування виробничих систем, організації управління виробничою інфраструктурою підприємства. За змістом він дає основи знань та практичні навички з розв’язання організаційних та економічних програм у сфері енергетичного виробництва і може використо – вуватися для вивчення питань економіки, організації, планування виробництва студентами як економічних спеціальностей, так і всіх інших, що вивчають економічні дисципліни.

Мета курсу – полягає у формуванні у студентів системи теоретичних і практичних знань з питань економіки і організації енергетичної служби, розглянуті форми оплати праці, стимулювання оптимального використання ресурсів і підвищення продуктивності, ефективності , планування і способи зменшення витрат палива й енергії на виробництві та в побуті.

Завдання курсу: є вивчення студентами:- методів техніко-економічного обґрунтування планових і проектних рішень у сфері енергетики;- наукових основ підвищення ефективності енергетики та всього паливно-енергетичного комплексу на базі раціонального використання трудових, матеріальних та фінансових ресурсів;- механізму управління та державного регулювання енергетичного комплексу;- економічних основ науково-технічного прогресу на підприємствах енергетики, методів удосконалення економічного аналізу, оптимізації розрахунків, прогнозування, планування та управління енерговиробництвом.

Предметом курсу – економіка енергетичних служб в окремих  підприємствах різних форм власності, організація галузей аграрних формувань,їх підрозділів і виробничих процесів, взаємовідносини між людьми в процесі трудової діяльності, розвиток і використання трудового і творчого потенціалу працівників, підвищення енергетичної ефективності.

У результаті вивчення дисципліни студент повинен

знати: завдання та умови розвитку енергетики, форми прояву дії економічних законів в енергетичній галузі; господарський механізм управління енергетичним підприємством та його особливості, основні економічні завдання, що вирішуються на енергетичному підприємстві; методи прогнозування та планування основних економічних показників енергетичного виробництва; економічні питання екологічних проблем енергетики

вміти: проводити дослідження і надавати наукове обґрунтування питомих втрат електроенергії,створювати базу для розрахунку потреб в електроенергії виробничих об’єктів: підприємств, підрозділів, окремих агрегатів і технологічних процесів. Об’єктивно оцінювати ефективність енерговикористання в умовах змінювання обсягів і асортименту продукції, що випускається окремими агрегатами, цехами або підприємствами.

Тематика курсу:

1 Особливості розвитку і місце сучасної енергетики в структурі народного господарства
2 Земельні фонди та  їх використання у сільському господарстві
3 Трудові ресурси та  їх використання в ринкових умовах