ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ТА ПРИМИРЕННЯ

У листопаді 2004 року Генеральна Асамблея ООН своєю резолюцією № A / RES / 59/26 проголосила 8 та 9 травня Днями пам’яті і примирення і, визнаючи, що держави-члени можуть мати свої Дні перемоги, звільнення і святкування, запропонувала всім державам-членам, організаціям системи Організації Об’єднаних Націй, неурядовим організаціям і приватним особам щорічно відповідним чином відзначати один із цих днів або обидва ці дні як данину пам’яті всім жертвам Другої світової війни.

На Україні День пам’яті і примирення – нове державне свято. Він був встановлений Указом президента України Петра Порошенка від 24 березня 2015 року, і цим же документом затверджено дата його святкування – 8 травня. Президент також доручив щорічно 8 і 9 травня проводити в Києві і інших населених пунктах заходи, присвячені Перемозі над нацизмом в Європі, Дню пам’яті і примирення і Дню Перемоги. Уряду було доручено посилити соціальний захист ветеранів і проводити заходи в школах та навчальних закладах України. Символом Дня пам’яті і примирення на Україні став червоний мак, а георгіївська стрічка, як радянська символіка, заборонена …

Студенти та співробітники факультету економіки та бізнесу ТДАТУ також долучились до святкування Дня пам’яті і примирення. Вони взяли участь в урочистому заході, що відбувся біля фасаду першого корпусу університету, чим висловили свою шану усім, хто кував перемогу над нацизмом у 1939-1945 рр.

«Пам’ятаємо-перемагаємо»! «Ніхто не забутий – ніщо не забуто»!