Атестація здобувачів вищої освіти, які навчалися за дуальною формою навчання

5 грудня на кафедрі бізнес-консалтингу та міжнародного туризму відбулася проміжна атестація студентів за І семестр, які навчаються за дуальною формою освіти. Вже третій рік на кафедрі практикується індивідуальне дуальне навчання, що дає свої практичні плоди у навчальній роботі кафедри.

Актуальність проходження дуального навчання на кафедрі БКМТ полягає в необхідності набуття практичних навичок фахівця на підприємствах, які займаються різними видами виробничо-торговельної та туристичної діяльності. Їх успішне функціонування на внутрішньому та зовнішньому ринку в майбутньому багато в чому залежить від реалізації трудового, інтелектуального потенціалу фахівців, яких готують ВУЗи сьогодні.

Метою ДФН на кафедрі БКМТ є оволодіння студентами сучасними методами, формами організації праці в галузі їх майбутньої професії, формування у них на базі одержаних в університеті знань, професійних умінь і навичок для прийняття самостійних рішень під час конкретної роботи в реальних ринкових умовах, виховання потреби систематично поповнювати свої знання та застосовувати їх в практичній діяльності.

Студенти кафедри бізнес-консалтингу та міжнародного туризму проходять виробниче навчання в 2019-2020 н.р. на підприємствах міста, району, Запорізької та Херсонської областей (ТОВ  «Агро-Сервіс», ТОВ «Агродідер-2017», ПрАТ «Бериславський завод залізобетонних виробів», ПАТ  «Мелітопольський м’ясокомбінат», ФОП «Новосельський», ФГ «Земля і Воля-2», ПП «Октан центр», міжнародний туроператор «ТУРАЛ С»). Кількість студентів кафедри на дуальній формі навчання – 10, 8 з яких навчаються на спеціальності  – 051 «Економіка», а 2 – на спеціальності 242 «Туризм».

Отже, в процесі атестації студентами було звітовано про ті компетенції, що були ними реалізовані в процесі виробничого навчання. Серед основних – це  виконання окремих базових планово-економічних розрахунків для системного аналізу діяльності підприємства; оцінювання економічного стану з метою виявлення резервів підвищення ефективності комерційної діяльності підприємства; кількісний системний аналіз діяльності та показників ефективності підприємства з урахуванням ризиків; виявлення пріоритетних напрямків зниження ризику  та управління  та інші. Водночас в процесі спілкування було обговорено ряд спепеціалізованих компетенції, реалізація яких пов’язана зі специфікою діяльності підприємств, наприклад із ЗЕД підприємства. В контексті туристичної діяльності – це організація туристичної діяльності, консультування туристів, освоєння практичних навичок в готельно-ресторанній справі.

За результатами проведеного засідання були підведені підсумки, обговорені пропозиції та зауваження виробничників, а також  висунуті рекомендації до організації процесу навчання за дуальною формою на кафедрі БКМТ.