Академічна доброчесність – кураторська година на кафедрі ПТБ

Академічна доброчесність є невід’ємною складовою освітнього процесу, а з набуттям чинності нового Закону України “Про освіту” це поняття набуло і правового статусу.  Діяльність ЗВО з цих питань з недавнього часу здійснюється згідно Рекомендацій з академічної доброчесності та Розширеного глосарія термінів та понять із академічної доброчесності, що розроблені в межах Проекту сприяння академічної доброчесності в Україні – SAIUP.

Зведена кураторська година 11 вересня 2019 року  для студентів спеціальності “Підприємництво, торгівля та біржова діяльність” мала на меті нагадати здобувачам вищої освіти основні принципи академічної доброчесності та ознайомити з відповідальністю за порушення етичних та законодавчих норм під час навчальної та наукової діяльності.

Присутні погодились, що дотримання принципів академічної доброчесності, таких як:

• чесність;
  • відповідальність;
  • довіра;
  • повага;
  • справедливість;
  • відвага, сприятимуть підвищенню якості навчання та конкурентоспроможності здобувачів вищої освіти на ринку праці.

Під час дискусії було предметно обговорено:

• методи викриття плагіату у письмових роботах;
  • дотримання законодавства про авторське право;
  • використання посилань у випадку запозичення ідей чи розробок.

Студенти навчилися ідентифікувати ознаки плагіату, самоплагіату, фабрикації, фальсифікації, необєктивного оцінювання тощо. Погодились, що обманом чи списуванням вони шкодять, в першу чергу, собі, а вже потім суспільству.

Результатом зустрічі стало підвищення рівня обізнаності учасників дискусії в питаннях академічної доброчесності.