11 ФБ: Пізнаємо себе! Формуємо міцний колектив!

Яке місце зайняв кожен зі студентів 11ФБ у своїй групі? Якими є взаємовідносини у групі? Як сформувати міцний колектив? На ці та інші питання першокурсникам спеціальності “Фінанси, банківська справа та страхування” допомогла дати відповідь психолог ТДАТУ ім. Д. Моторного Красуля Яна Геннадіївна, яка на кураторській годині 26 лютого провела тренінг і «намалювала» психологічний портрет групи.

Всі ми різні… Кожен зі своїми «унікальними» особливостями, зі своїми «слабкими» та «сильними» сторонами, зі своєю життєвою історією…

На початку навчання у ВНЗ у першокурсників домінують індивідуальні мотиви поведінки, вони орієнтовані здебільшого на задоволення особистих потреб. Їхня соціальна роль у групі ще не визначена. Але поступово всі починають усвідомлювати потребу в конкретизації своєї ролі в житті групи, в узгодженні своєї діяльності з діяльністю і поведінкою інших, порівнюють і оцінюють активність членів групи, визначають свій соціальний статус у групі.

Такі психологічні тренінги, в рамках виховної роботи в академічній групі, допомагають усвідомити цінність особистості, важливість колективу в житті людини, розвивати життєві навички толерантності, сприяти встановленню товариських відносин між студентами.

Дякуємо Красулі Яні Геннадіївні за роботу, проведену в студентському колективі, за можливість розібратися в собі, визначити  свою роль в групі та провести роботу над помилками.